Zdravíme piloty a pilotky,

pokud chcete přiletět na naše letiště LKNACH, určitě jste vítáni. Pokud přilétáte poprvé, seznamte se prosím s místní situací na videu zde.

Pár důležitých informací o LKNACH – Neveřejná plocha SLZ, která se nachází v severním okraji ATZ letiště Nové Město.

Radio – Náchod Rádio – 130,560MHz, bez rádia PPR.

Poloha letiště50.4129711N, 16.1219114E (odkaz na mapy.cz), navigačně 3km západně od Náchoda , severně od obce Vysokov. Nadmořská výška 440m/1443feet.

Aktuální situace Živá Webkamera na rukáv hledí přímo ze severu. Přehledné informace do mobilu – https://www.aknachod.cz/mobil/.

Dráhy – 13/31 630x25m a 09/27 320x22m, Dráha 13 pro vzlet pouze, dráha 31 pro přistání pouze, protože kousek za prahem dráhy 13 je les. Okruhy na jih ve výšce 2400feet. Pojíždění se hlásí na radio a provádí pouze po drahách.

Klasika – Nepřelétávejte zbytečně místní obce, natož pak nízko. Hluková omezení sice nemáme, ale dobré vztahy se sousedy jsou k nezaplacení.

Místní podmínky – Možné turbulence na prahu dráhy 09 a uprostřed dráhy 31, zejména pokud fouká od severu a severovýchodu. Tak trochu větrná hůrka.

Ostatní – Free Wifi, benzín Verva100 po domluvě, kafe a nealkoholické pivo – pokud potkáte místního pilota, tak taky. Poplatky sice máme, ale nevybíráme. Hangár lze domluvit, většinou se jedno místo najde. V zimních a jarních měsících je okolo plochy natažen ohradník a může být podmáčená, proto je vhodné PPR – kontakty zde.

VFR příručkahttps://aim.rlp.cz/vfrmanual/actual/lknach_text_cz.html

Plánek a fotka letiště

Aktuální situační nákres. Sever je nahoře.

 

Aby nemátlo, tak fotka je ještě před výstavbou dvou nových hangárů a heliportu vlevo od pruhu lesa uprostřed fotografie. Novou fotografii časem dodáme. Tento pohled je na letiště od NNE.