Ahoj kamarádi,

Díky laskavosti Jirky Vlčka jsem mohl opět absolvovat let  Bohémem dále než „kolem komína“ a sice přes jižní, západní a severní Čechy.

Pro let přes 800 km jsme vybrali čtvrtek 12.8.2021 a co se týká počasí, bylo to velmi dobře. Také start v časných ranních hodinách se ukázal jako vyhodný, protože omezené prostory Hradec, Pardubice a Čáslav jsme prolétli do 9 h, tedy dříve, než byli aktivované. Brzy jsme dospěli poblíž Točné a od Davle letem proti toku Vltavy jsme si užívali nádherné  pohledy na krajinou se vlnící Vltavu s přehradami Slapy, Kamýk a  Orlík. Před prvou „občerstvovací stanicí“ na  letiští Hosín jsme si ještě stačili prohlédnout zámek Hluboká. Na letišti jsme dost dlouho postrádali někoho, kdo nám vydá benzin a zatím si  prohlíželi zavěšení kluzáků u stropu v hangáru .

Další etapy vedla na  letiště do Staňkova (u Plzně), kde se konalo jakési soustředění plachtařů.  „Nápoj“ pro Bohéma na letišti k dispozici  nebyl, ale plachtaři byli ochotni  vzít auto a zajet s kanystry k benzince. Takto posíleni jsme se vydali  přes lázeňskou oblast západních Čech a méně romantickou průmyslovou oblast kolem Mostu  a Chomutova do Ústí n.L. Tam bylo tankování bez problémů a posezení s tamními piloty lákavé, jenže štreka před námi, takže vzhůru na start do etapy poslední. Ta vedla přes Varnsdorf, kolem Žitavy přes Hrádek n.N., dále kolem  Ještědu a Krkonoš do cíle-Vysokova, kde jsme, po 7mi hod.čistého času, v pořádku přistáli.

Fotky z krásného výletu naleznete zde: https://aknm.rajce.idnes.cz/Kolem_CR/

Zapsal Franta  Filip