Ahoj Kamarádi,

chtěl bych jménem výboru AK Náchod poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli. A samozřejmě návštěvníkům, že k nám na letiště v hojném počtu dorazili.

Velmi povedená akce, další tisíce lidí vědí, že existuje letiště na kopci za městem a že to letiště je pěkně udržované a že tam funguje parta lidí, která nejen dobře lítá, ale dokáže připravit zajímavé akce pro ostatní. Jasně, tohle organizovali hlavně naši vojáci a město Náchod, my z letiště jen pomáhali. Takže jak jinak než dokonalá technika, tisíce návštěvníků, úchvatné ukázky.  To vše bylo minulý čtvrtek na našem letišti k vidění po celý den.  Původně jsem měl v plánu se o akci i rozepsat, ale pak jsem nalezl na stránkách náchodského deníku moc pěkný článek. Pokud Vás zajímají detaily proběhlé akce psané perem profíka, tak si počtete zde: https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/video-gripeny-a-armadni-vrtulniky-brazdily-nebe-nad-nachodem-20231013.html Nebo mikrofonem profíka si poslechněte zde: https://hradec.rozhlas.cz/armada-cr-predstavila-na-letisti-ve-vysokove-sve-specialni-vybaveni-a-pozemni-i-9091895

./Míra

PS: Nemohu si však nerýpnout. Je smutné vidět, jak žalostně málo zkušeností však armádní organizátoři s podobnými akcemi mají. Modré nebe nad Náchodem – zataženo, občas déšť. Letošní dny NATO v Ostravě – jasno, ale až neúnosné horko. Pamatujete si letošní Vysokovský kopec techniky? To bylo jinak modré nebe, co? Naše vedení klubu prostě nešetřilo. Dalo v blízkém kostele před kopcem techniky sloužit za dobré počasí hned několik modliteb. Pokud se dobře pamatuji, tak: 3x Zdrávas, 2x Otčenáš a pro jistotu i zpívanou modlitbu „Svatý Michaeli“, patrone pilotů. Pravda, nebylo to levné, ale jaký jsme měli krásný počasí. S tím se armáda prostě nemůže rovnat… .  Ale ne, to je jen pokus o vtip. Větru a dešti se snažili dříve poroučet jen komunisti a dnes to zkouší zas v Bruselu. V Náchodě se s počasím umíme srovnat a hlavně – víme, že naši vojáci fungují za každého počasí. A bylo to vidět. Vážně parádní akce, díky moc všem. Pokud bude ze strany města a armády zájem, tak AK Náchod se určitě zase rád přidá. Vzduch je naše moře!, a tohle poděkování opravdu potěšilo.

 

Fotky z akce od profíka naleznete zde: https://eu.zonerama.com/VaclavPihera/Album/10502025

Naše amatérské fotky: